Okna drewniane

Okna drewniane

Proponujemy Państwu następujące rodzaje okien drewnianych:


Dzięki modzie na powrót do natury, okna drewniane przeżywają swój renesans. Czy jest coś piękniejszego niż szlachetny materiał w stylowej formie? W Europie Zachodniej już od kilku lat okna drewniane przeżywają swoją drugą młodość. MS więcej niż OKNA, wpisując się w tendencje architektoniczne i modę na naturalne materiały, proponuje szeroki wybór eleganckich okien drewnianych.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom otrzymano wyjątkowy produkt. Okna drewniane MS wprowadzą do każdego pomieszczenia ciepły nastrój i zdrowy klimat. Naturalny urok drewna i szlachetne pochodzenie oraz trwałość okien MS tworzą z nich prawdziwie przyjazny produkt.

Okna drewniane MS dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Standardowo proponujemy 16 barw lazurowych, podkreślających naturalną strukturę drewna. Stosujemy także pełną paletę kolorów kryjących. Nasza oferta obejmuje okna o wymiarach typowych oraz produkowane na indywidualne zamówienie, z możliwością dowolnego określenia ich kształtu (koła, łuki, skosy). Możliwe jest również wykonanie okien w innym kolorze od strony wewnętrznej i innym od zewnątrz. Bogata kolorystyka oraz duża swoboda w doborze klamek i akcesoriów, pozwala dopasować okna zarówno do wnętrza pomieszczenia, jak i elewacji budynku.

Profil

 • drewno: meranti, sosna
 • zaokrąglone krawędzie skrzydła R=6
 • fajkowa listwa przyszybowa
 • białe lub brązowe uszczelki DEVENTER o wysokich parametrach izolacyjnych
 • impregnaty i podkłady firmy TEKNOS/Gori
 • szyba termo
 • okapnik firmy Gutmann
 • okucia: Siegenia, zaczep antywyważeniowy w każdym skrzydle
 • mikrowentylacja (rozszczelnienie)
 • ciepła Ramka MS

Okapnik

 • Okapniki GUTMAN precyzyjnie dopasowane gwarantują przez wiele lat niezawodną ochronę drewna oraz bezpieczne odprowadzanie wód powierzchniowych.

Okucia

 • Drewniane okna i drzwi wyposażone są w najwyższej klasy okucia firmy SIEGENIA, które wyróżniają się efektownym wzornictwem oraz wyjątkową funkcjonalnością przez co świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, gwarantując najwyższy komfort obsługi. System okuć montowany w drewnianych oknach MS wyróżnia się modułową konstrukcją i wysoką wewnętrzną kompatybilnością systemu.

Szyby

 • We wszystkich oknach MS standardem jest szyba termo o współczynniku przenikania ciepła Ug=1,0 W/m2K oraz Rw>= 33dB, gwarantującym dobrą ochronę przed hałasem. Standardowo stosowana jest w oknach MS ramka stalowa cynkowana o polepszonej, w stosunku do powszechnie stosowanej ramki aluminiowej, izolacyjności cieplnej.

Lakiery

 • Ochronę powierzchni drewna gwarantuje staranne impregnowanie i trzykrotne nakładanie ekologicznej powłoki lakierniczej, przy wykorzystaniu kompletnego systemu zabezpieczeń marki TEKNOS.

Uszczelki

 • Stosowane w oknach uszczelki firmy DEWENTER wykonane są z wysokiej jakości tworzyw TPE (termoplastyczny elastomer) charakteryzujących się doskonałymi właściwościami mechanicznymi, zaprojektowane dla uzyskania optymalnej dymo i dźwiękoszczelności.

Zastosowana kantówka drewniana o grubości 72 mm, klejona z trzech warstw drewna o grubości 24 mm każda, posiada zwiększoną sztywność oraz odporność na wypaczanie się pod wpływem wilgoci i temperatury.

Zabezpieczenie fug na łączeniu ramiaków specjalnym środkiem uszczelniającym, zapobiega chłonięciu wilgoci, zwłaszcza przez czołowe powierzchnie. Zapewnia to trwałość okien na wiele lat.

Okna produkowane są w oparciu o profil 68mm, dostosowany do standardów europejskich z możliwością szklenia szybami zespolonymi. Charakteryzują się miękką, zaokrągloną linią ram i opływowym kształtem. To, co je wyróżnia, to fajkowa listwa przyszybowa, która delikatnie zachodzi na profil skrzydła.

Dzięki specjalnym rozwiązaniom technologicznym można zastosować okapniki aluminiowe, które doskonale odprowadzają wodę i chronią przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych.

Dzięki większej szerokości profilu można zastosować energooszczędne wkłady trzyszybowe SUPERtermo U=0,5 W/m2K. Okna wyposażone w szybę SUPERtermo mogą osiągnąć współczynnik przenikania ciepła U dla okna na poziomie 0,87 W/m2K. Okna drewniane MS spełniają najwyższe wymagania dotyczące energooszczędności przy zachowaniu wyjątkowych walorów estetycznych.

Stosując profil szerokości 92 mm można zastosować energooszczędne wkłady trzyszybowe SUPERtermo U=0,5 W/m2K. Okna wyposażone w szybę SUPERtermo mogą osiągnąć współczynnik przenikania ciepła U okna na poziomie 0,84 W/m2K.